WP Wydarzenie specjalne Partner wydania
WP Wydarzenie specjalne Partner wydania logo TOUS

Mix and match, czyli jak łączyć biżuterię w stylu lookbooka Tous

Partner wydania logo TOUS
W kreowaniu własnego stylu chodzi przede wszystkim o niczym nieskrępowaną radość, fantazję oraz indywidualizm. Te same wartości przyświecają marce Tous. Hiszpańska biżuteria ze słynnym misiem od lat skłania kobiety do tego, by odważnie wyrażały siebie. Jak? Najlepiej za pomocą ciekawych połączeń ozdób i dodatków, które tworzą jedyną w swoim rodzaju historię każdej z nas.

Ile kobiet, tyle sposobów łączenia biżuterii i tworzenia z niej ciekawych, niepowtarzalnych zestawów. Nie przesadzamy ani trochę! Każda z nas jest inna, mamy odmienny gust i zupełnie różne potrzeby wyrażania siebie poprzez to, co nosimy. Nasza osobowość, wrażliwość, temperament, wspomnienia z przeszłości – to wszystko składa się na wyjątkowy styl, którym kierujemy się podczas budowania swojego wizerunku.

Warto pamiętać, że w modzie chodzi przede wszystkim o zabawę, radość tworzenia i szczere emocje. Wie o tym doskonale Rosa Oriol de Tous, która od lat stoi na czele jednej z najpopularniejszych marek jubilerskich na świecie. Stworzony przez nią miś, to uosobienie czułości, miłości i dziecięcej beztroski. To właśnie z najszczerszych uczuć rodzą się najciekawsze wzory i połączenia, które zachwycają klientki na całym świecie. Weź przykład z Tous i zobacz, jak bawić się biżuterią oraz modnymi dodatkami każdego dnia.

Elegancja z przymrużeniem oka

Każda stylowa kobieta wie, że największym wrogiem modnego wizerunku jest dosłowność. Nawet najpiękniejszy i najbardziej elegancki strój w wersji "total" traci cały swój urok i czar, staje się zwyczajnie nudny. Dlatego jeżeli sięgamy po klasyczne elementy, warto przełamywać je współczesnymi, radosnymi akcentami – zarówno w kwestii strojów, jak i dodatków. Tę regułę od lat stosuje marka Tous, udowadniając, że klasyczna elegancja i młodzieńczy styl mogą iść ze sobą w parze.

Świetnym przykładem jest np. kolekcja Straight, w której kreatorzy odnaleźli doskonały kompromis pomiędzy powagą a beztroską radością. W tej przepięknej linii znajdziemy zarówno proste elementy z różnokolorowego srebra i złota, których dopełnieniem są żywe kolory i ciekawe wzornictwo. Straight to biżuteria, która aż kusi, żeby ją ze sobą łączyć. Stonowane perły w zestawie z radosnym misiem albo też klasyczny pierścionek ozdobiony różnokolorowymi kamieniami to przykłady na to, że elegancja i młodzieńczy luz mogą stanowić doskonały duet.

Złoto + srebro

Wśród modowych stylistów przez lata toczył się spór o to, czy łączenie złota i srebra jest dobrym pomysłem. Zwolennicy jednokolorowych zestawów kategorycznie sprzeciwiali się temu pomysłowi, twierdząc, że narusza on harmonię i zasady estetyki. Na szczęście takie teorie to już przeszłość. Obecnie modowi kreatorzy dwoją się i troją, żeby przekonać nas, że w modzie nic nie jest niemożliwe, a najważniejszym wyznacznikiem dobrego stylu jest wyobraźnia i fantazja.

Dziś, patrząc za barwne kolekcje stworzone z różnych kruszców, trudno zrozumieć, dlaczego jeszcze do niedawna miks srebra i złota był tak kontrowersyjny. Kontrast chłodnych elementów w połączeniu z ogniście złotymi dodatkami daje zaskakujący, bardzo wyrazisty efekt, którego trudno nie zauważyć. Nie oznacza to jednak, że srebrno-złota biżuteria jest zarezerwowana jedynie dla odważnych ekscentryczek. W linii Luah marki Tous znajdziemy piękne, minimalistyczne ozdoby stworzone właśnie z połączenia złotego i srebrnego kruszcu. Piękne, eleganckie kolczyki, naszyjniki, pierścionki i zawieszki potwierdzają to, co hiszpańscy kreatorzy wiedzieli już wcześniej – złoto i srebro to duet idealny. Razem zyskują niezwykłą moc.

Mikro + makro

Duże czy małe? Bogate czy minimalistyczne? Te biżuteryjne dylematy nieraz spędzały nam sen z powiek. Jak łączyć biżuterię, żeby nie przesadzić i co z czym i jak dużo to zbyt dużo? Wiele kobiet z obawy o przesadę ogranicza ozdoby do minimum. Dziś wiemy, że taki zabieg wcale nie jest konieczny. Jeżeli lubisz podkreślać swoją osobowość wieloma ozdobami noszonymi jednocześnie, to świetnie, nie rezygnuj z tego. Co więcej, wcale nie musisz obawiać się efektu przerysowania, zakładając biżuterię w różnym stylu i rozmiarze.

Radość zabawy w mix and match polega właśnie na tym, żeby odważnie sięgać po nowe rozwiązania i nie ograniczać swojej fantazji sztywnymi regułami. Świetnym przykładem na potwierdzenie tej teorii jest linia Tous Hold, w której z połączenia różnych stylów, kolorów i rozmiarów ozdób powstają niezwykle ciekawe i jedyne w swoim rodzaju połączenia. Ciężkie, grube bransolety i delikatne łańcuszki, duże wyraziste zawieszki i drobne kolczyki – takie zestawy lubimy najbardziej.

materialy klienta

Nie do pary

Kwintesencją modowej zabawy jest tworzenie zestawów z niepasujących do siebie dodatków. Biżuteria z różnych linii, rozkompletowane kolczyki czy łączenie ozdób wykonanych z zupełnie różnych materiałów – to wszystko sprawia, że stylizacja staje się jeszcze bardziej ciekawa i wyjątkowa. Wiele takich pozornie niedopasowanych ozdób znajdziemy w linii Tous Good Vibes. Wystarczy jednak bliżej przyjrzeć się kolekcji, żeby stwierdzić, że każdy element tego zbioru jest gruntownie przemyślany i tworzy idealną harmonię z resztą kolekcji. Good Vibes to piękne złote kolczyki nie do pary (silny trend ostatnich kilku sezonów!), bransoletki z kolorowymi zawieszkami o różnych kształtach i wzorach, a także radosny i bardzo artystyczny miks kamieni, i różnych tworzyw – od metali szlachetnych aż po sznurki i rzemyki. W tej linii naprawdę można się zakochać, a mnogość elementów daje nam nieograniczone możliwości kreowania nowych, zaskakujących zestawów.